INDEX       O NAS        NOWOŚCI        OFERTA        SERWIS        KONTAKT        MAPA DOJAZDU        E-MAIL

     

Infolinia: 0 606 93 52 57  


     menu
    Index
    O nas
    Nowości
    Oferta
  Serwis
  Komis
    Kontakt
    Mapa dojazdu
 
     polecamy firmy
   
 
 

Nowe modele w serii Minarc

Więcej mocy dla najmniejszych urządzeń Kemppi

Pomimo niepozornych rozmiarów, urządzenia Kemppi Minarc stały się poważnymi graczami w świecie spawalnictwa. Rodzina wysoko cenionych „małych mocarzy” obejmuje modele do spawania MIG/MAG, TIG i MMA. Urządzenia Minarc to niestrudzeni pracownicy, których możliwości zostały teraz poszerzone o jeszcze większą moc i nowe funkcje dzięki dodaniu nowych modeli.

Firma Kemppi wprowadziła do serii Minarc trzy nowe produkty, przeznaczone do spawania MMA i TIG. Modele te rozszerzają zakres zastosowań serii Minarc, wzbogacając ją o większą moc spawania i nowe funkcje.

Jesienią zadebiutowały dwa zupełnie nowe modele: Minarc 220 do spawania MMA i MinarcTig 250, wyróżniający się jeszcze większą mocą. Dodatkowo wprowadziliśmy dwa modele z panelem sterującym MLP: MinarcTig 180 MLP i MinarcTig 250 MLP.

Minarc 220 – niezawodny pomocnik w pracy

Zwiększenie mocy modelu Minarc 220 było możliwe dzięki modyfikacjom technicznym w konstrukcji urządzenia oraz wykorzystaniu zasilania trójfazowego. Nowy model odróżnia się jednak od typowych urządzeń trójfazowych znacznie lepszym stosunkiem mocy do masy.

Podczas nieprzerwanej pracy w cyklu 100%, nowy Minarc 220 generuje maksymalny prąd spawania 150 A w przypadku metody MMA lub 160 A w przypadku spawania TIG. Maksymalny prąd spawania 220 A jest osiągalny w cyklu pracy 35%.

Zwiększenie prądu spawania nie wymagało jednak zauważalnego zwiększenia masy urządzenia. Nowy Minarc waży około 10 kg, dzięki czemu nadal bez trudu można podnieść urządzenie i przenieść je na stanowisko pracy. Przenoszenie dodatkowo ułatwia możliwość owinięcia kabli wokół urządzenia i zaczepienia ich na specjalnie wyprofilowanej rączce.

Większa niezawodność dzięki nowym funkcjom automatycznym

Jednym z kluczowych wyzwań, z którymi musiał się zmierzyć zespół projektujący nowe urządzenia Minarc, było utrzymanie odpowiedniej rezerwy napięcia. Rezerwa napięcia to charakterystyka techniczna urządzenia spawalniczego, która pozwala utrzymywać stabilny łuk w zmiennych i trudnych warunkach pracy oraz podczas spawania trudnych materiałów.

Choć nowatorskie rozwiązania techniczne wykorzystane w modelu Minarc 220 pozwoliły zwiększyć moc i zapewnić większą stabilność łuku, ich wprowadzenie oznaczało też konieczność opracowania nowych metod utrzymania dużej rezerwy napięcia, z której słyną urządzenia Minarc.

Inżynierom tworzącym nowe modele udało się znaleźć niezbędne rozwiązania techniczne, dzięki czemu obyło się bez konieczności zmniejszania rezerwy napięcia. Oznacza to, że Minarc 220 zapewnia stabilny łuk nawet w trudnych warunkach i pozwala korzystać nie tylko z elektrod zwykłych i rutylowych, lecz również celulozowych.

Wygodę spawania MMA dodatkowo zwiększa funkcja antyprzywierania, która ułatwia uwolnienie elektrody po jej przywarciu do materiału, oraz automatyczna regulacja impulsu zajarzenia i dynamiki łuku.

Na panelu sterującym nowego modelu Minarc dostępna jest łatwa w obsłudze funkcja wyboru typu elektrody, która pozwala użytkownikowi jednym naciśnięciem wybrać odpowiednie nastawienie dla używanej elektrody.

W przypadku spawania metodą TIG można skorzystać z funkcji zajarzenia TouchArc, która pozwala zajarzyć łuk poprzez lekkie dotknięcie materiału. Bezpieczeństwo spawania TIG dodatkowo zwiększa możliwość korzystania z uchwytu TTC 220 GV, którego części znajdują się pod napięciem wyłącznie podczas spawania.

Więcej mocy i funkcji podczas spawania TIG

Efekty poszerzenia rodziny produktów Minarc widać najlepiej na przykładzie linii MinarcTig, która dopiero teraz, po dodaniu trzech nowych modeli, stała się linią produktów z prawdziwego zdarzenia, obejmującą nie jeden, ale już cztery modele.

Spośród nowych urządzeń MinarcTig jeden model stanowi rozwinięcie możliwości dotychczasowego modelu 180 A, a dwa pozostałe wnoszą do rodziny spawarek Minarc niespotykaną dotąd moc spawania.

Nowe trójfazowe maszyny MinarcTig 250 i 250 MLP oferują moc pozwalającą zwiększyć wydajność i produktywność spawania. Maksymalne dostępne natężenie prądu wynosi 250 A, natomiast podczas pracy ciągłej (czyli w cyklu 100%) urządzenia te umożliwiają spawanie z maksymalnym natężeniem 150 A (MMA) lub 160 A (TIG).

Duża rezerwa napięcia pozwala podczas spawania MMA korzystać z różnych rodzajów elektrod otulonych, w tym trudnych elektrod celulozowych.

Szeroki zakres funkcji panelu MLP

Urządzenia MinarcTig dostępne są w wersjach podstawowych oraz wersjach wyposażonych w bardziej wszechstronny panel sterujący. Modele wyposażone w zaawansowany panel MLP udostępniają funkcje przydatne podczas spawania TIG, takie jak Minilog i zautomatyzowane spawanie prądem pulsującym.

Funkcja Minilog umożliwia korzystanie podczas spawania z dwóch różnych poziomów natężenia. Przełączanie między wyższym a niższym poziomem natężenia odbywa się po prostu poprzez naciskanie włącznika uchwytu. Znacznie ułatwia to pracę na przykład w przypadku zmian szerokości szczeliny lub kierunku spawania, jak również w przypadku zmiany chwytu przez spawacza.

Spawanie prądem pulsującym jest w urządzeniach MinarcTig w wysokim stopniu zautomatyzowane. Użytkownik wprowadza jedynie czas cyklu pulsu i średnie natężenie prądu spawania, a pozostałe parametry są obliczane automatycznie na podstawie tych nastawień.

Im krótszy czas cyklu pulsu, tym łuk jest bardziej precyzyjny i tym łatwiej go prowadzić wzdłuż bardzo nawet wąskiej szczeliny. Z kolei dłuższy czas cyklu ułatwia kontrolowanie jeziorka spawalniczego.

tel. 606 93 52 57

 

nasz e-mail: lider@spawalnicze.com.pl 

 

 

 

 index  |  o nas  |  nowości  |  oferta  |  serwis  |  kontakt  |  mapa dojazdu   

Copyright © 2005-2008 F.H.LIDER webmaster