INDEX       O NAS        NOWOŚCI        OFERTA        SERWIS        KONTAKT        MAPA DOJAZDU        E-MAIL    

     

  

 
     menu
    Index
    O nas
    Nowości
    Oferta
  Serwis
    Komis
    Kontakt
    Oferty pracy
    Mapa dojazdu
    Blog spawalniczy
 
     polecamy firmy
   
 
 

 oferta - spawarki Kemppi: TIG

Kemppi prezentuje nowe trójfazowe spawarki MasterTig MLS™ 3000/3003 ACDC do spawania TIG i MMA. Nowe maszyny MasterTig oferują spawaczom wygodne funkcje MicroTack™ i MIX TIG.
Firma Kemppi stworzyła idealną funkcję do spawania sczepnego. Nowa funkcja MicroTack jest dostępna w urządzeniach spawalniczych MasterTig MLS 3000/3003 ACDC, które pojawiły się na rynku wiosną. Jak to określa Tuomo Mattila, szef zespołu projektowego produktów MasterTig, dzięki tej funkcji spawanie nawet trudnymi metodami to sama przyjemność.

„Z radością odnotowaliśmy entuzjastyczne reakcje na funkcję MicroTack. Pokazuje to, że udało nam się wprowadzić na rynek spawarek coś, na co klienci od dawna czekali”.

„Od pewnego czasu nowe spawarki MasterTig były testowane przez niektórych naszych klientów i otrzymane opinie były naprawdę przychylne, również w odniesieniu do ogólnych właściwości spawalniczych” – wyjaśnia.

Funkcja MicroTack przypomina zgrzewanie punktowe, ponieważ również tu do spojenia elementów stosowany jest impuls prądu o wysokim natężeniu. Metoda ta nadaje się szczególnie dobrze do wymagających zadań, gdzie elementami łączonymi są cienkie blachy lub materiały o różnej grubości.

Przewaga sczepiania metodą MicroTack tkwi w łatwości jej stosowania i niskiej energii termicznej. Dzięki tym właściwościom spawy punktowe mają równe, niewielkie rozmiary oraz nie powodują deformacji spawanych elementów.
Zdjęcie wyraźnie pokazuje korzyści z niskiej temperatury spawania. Część po prawej stronie została wykonana metodą MicroTack, zaś po lewej – standardową metodą TIG.



MicroTack wspomaga mechanizację spawania

Podczas opracowywania nowych maszyn MasterTig firma Kemppi współpracowała z zakładem produkcji metalowej Rämö Oy z siedzibą w Imatra (Finlandia). Właściwości urządzeń badano tam w rzeczywistym, wymagającym środowisku i na tej podstawie dostrojono funkcje do rzeczywistych potrzeb użytkowników.

Tommi Äikää, zarządzający produkcją blacharską w warsztacie maszynowym w Rämö, wyjaśnia, w jaki sposób funkcja sczepiania MicroTack poprawiła jakość spoin i zmniejszyła liczbę błędów, zwłaszcza w przypadku spawania zmechanizowanego.

„Przedtem do sczepiania używaliśmy zwykłego spawania TIG, co sprawdzało się zupełnie dobrze. Teraz jednak do spawania wzdłużnego wprowadziliśmy spawanie częściowo zmechanizowane, stąd też znacznie zwiększyły się wymagania względem dokładności obróbki blach” – wyjaśnia Äikää.

Jak mówi, funkcja MicroTack stanowi skuteczną odpowiedź na wyższe wymagania jakościowe. Metoda ta nadaje się doskonale do spawania zmechanizowanego, ponieważ wykonane spawy są niewidoczne w produkcie końcowym, a proces spawania nie pozostawia otworów wypalonych przez duże spoiny sczepne.

Äikää podkreśla szybkość sczepiania metodą MicroTack i ilość zaoszczędzonego czasu, która bezpośrednio przyczynia się do zwiększenia zyskowności.

Mówi: „Przykładowo, spawamy prostopadłe pręty maszyn papierniczych, o długości sięgającej 13 metrów. Oznacza to konieczność stopienia ponad 50 metrów krawędzi na każdym pręcie, co przy spawach co 30 mm daje nam w sumie około 2000 spawów. W takiej sytuacji zaoszczędzenie nawet ułamka sekundy na każdym spawie może przynieść znaczne oszczędności”.

MasterTig – obfitość funkcji spawalniczych

„Choć metoda MicroTack stała się najlepiej znaną funkcją nowych urządzeń MasterTig, to wciąż pozostaje tylko jedną z wielu doskonałych funkcji. Należy sobie uświadomić, że maszyny te pod każdym względem wykorzystują najnowocześniejsze technologie spawania TIG prądem przemiennym” – podkreśla Mattila.

Według Mattili, nowe trójfazowe spawarki Kemppi MasterTig mają wszystkie właściwości potrzebne spawaczowi TIG, takie jak dostatecznie duży prąd spawania, spawanie zarówno prądem przemiennym, jak i stałym, spawanie prądem pulsującym, funkcja Minilog i zdalne sterowanie.

„Są dwie wersje panelu sterowania: ACS obejmuje tylko podstawowe funkcje, podczas gdy w ASX uwzględniono również znane funkcje zaawansowane, takie jak Minilog, MicroTack i MIX TIG” – dodaje Mattila.

Kolejną funkcją, na którą chce zwrócić uwagę, jest metoda MIX TIG. Jest to technologia spawania odpowiednia do elementów aluminiowych, łącząca w odpowiednich proporcjach prąd przemienny i stały.

Prąd przemienny pozwala uzyskać dobry efekt czyszczenia, a prąd stały – dobrą penetrację. Regulując proporcje prądu przemiennego i stałego, spawacz może uzyskać idealny łuk do spawania elementów o różnej grubości, wytwarzający jednocześnie gładką spoinę.

nasz e-mail: lider@spawalnicze.com.pl 

 
 
   
 
   

 

 

 index  |  o nas  |  nowości  |  oferta  |  serwis  |  kontakt  |  mapa dojazdu   

Copyright © 2005-2010 F.H.LIDER webmaster