INDEX       O NAS        NOWOŚCI        OFERTA        SERWIS        KONTAKT        MAPA DOJAZDU        E-MAIL    

     

  

 
     menu
    Index
    O nas
    Nowości
    Oferta
  Serwis
    Komis
    Kontakt
    Oferty pracy
    Mapa dojazdu
 
     polecamy firmy
   
 
 

Fitweld 300

Nowość! Półautomat Mig/Mag FitWeld™ 300.

Nowe urządzenie spawalnicze MIG/MAG FitWeld 300 przejmuje spawanie punktowe metodą MMA w stoczniach i ciężkim przemyśle maszynowym.

Model FitWeld jest zwartym, lekkim, łatwym w obsłudze i wytrzymałym 3-fazowym urządzeniem zasilanym napięciem 400 V 50/60 Hz. Został zaprojektowany z myślą o zastąpieniu urządzeń MMA w sczepianiu i spawaniu. FitWeld zapewnia nawet dwukrotnie szybsze spawanie niż urządzenia MMA, dzięki czemu idealnie nadaje się do prac w stoczniach i ciężkim przemyśle maszynowym.

Natężenie prądu w cyklu pracy 20% wynosi 300A, natomiast napięcie biegu jałowego - 43 V. Urządzenie umożliwia pracę drutami pełnymi i rdzeniowymi ze stali miękkiej oraz drutami ze stali nierdzewnej i aluminium o średnicy 0,8–1,2 mm.

Urządzenie wyposażono między innymi w funkcję QuickArc™, która zapewnia sprawne zajarzenie łuku z minimum odprysków i szybką stabilizacją. Najnowszy mechanizm podający GT WireDrive™ błyskawicznie reaguje na sygnały z uchwytu spawalniczego i gwarantuje sprawne podawanie drutu przy wielokrotnym zajarzaniu. Czujnik przepływu gazu GasGuard™ automatycznie blokuje spawanie przy niedostatecznym ciśnieniu lub braku gazu osłonowego, a wprowadzone w urządzeniach Kemppi nowe, unikalna opcja Brights™ ułatwia bezpieczną wymianę szpuli drutu i korygowanie parametrów dzięki oświetleniu wnętrza obudowy.

Do szybszego, łatwiejszego i bezpieczniejszego spawania przyczyniają się również inne zalety urządzenia, w tym panel sterowania z prostym zadawaniem napięcia i prędkości podawania drutu, możliwość pracy w trybie 2-taktowym lub 4-taktowym, wytrzymałe rączki transportowe, całkowicie zamknięta komora szpuli drutu, możliwość korygowania wypływu gazu osłonowego oraz łatwa zmiana biegunowości spawania stosownie do potrzeb.

Spawanie sczepne w przemyśle ciężkim przez długi czas było wykonywane metodą MMA, która w porównaniu ze spawaniem MIG/MAG wiąże się z wysokimi kosztami ze względu na wolniejsze tempo pracy. Nowoczesne urządzenia MIG/MAG często charakteryzują się znacznie niższym poborem mocy niż tradycyjne spawarki MMA, a spawanie metodą MIG/MAG jest szybsze i bardziej estetyczne.

 

DANE TECHNICZNE

nasz e-mail: lider@spawalnicze.com.pl 

   

F.H. LIDER

 

 

 

 index  |  o nas  |  nowości  |  oferta  |  serwis  |  kontakt  |  mapa dojazdu   

Copyright © 2005-2009 F.H.LIDER webmaster